Microsoft planuje zakup firmy FrontBridge Technologies, providera bezpiecznych usług komunikacji e-mailowej.

W środowym oświadczeniu Microsoft podaje, że zintegruje FrontBridge’owe zabezpieczenia firmowej poczty ze swoimi produktami Microsoft Exchange Server.

Produkty firmy FrontBridge, takie jak archiwizator wiadomości czy filtry spamu, zaprojektowano do ochrony wszelkich wiadomości elektronicznych, a także do weryfikacji ich zgodności z wymogami, takimi jak ustawa Sarbanes-Oxley.

Dave Thompson, wiceprezes Microsoft Exchange Server Group oświadczył, że „obie firmy stawiają sobie za cel zapewnienie e-mailom klientów zgodności, lepszego zabezpieczenia przed spamem i wirusami oraz ciągłej dostępności”.

Nie znane są szczegółowe warunki transakcji, jednak – zdaniem przedstawiciela Microsoftu – zostanie ona sfinalizowana do końca września.

Zakup FrontBridge’a to kolejna inwestycja Microsoftu. Wcześniej gigant z Redmond zainwestował w Finjan Software – firmę zajmującą się zabezpieczeniami, która opracowała zachowawcze oprogramowanie, blokujące wirusy i spyware.

Wcześniejsze zakupy Microsoftu na rynku zabezpieczeń to firmy Sybari Software i Giant Company Software.

Kupując prywatny FrontBridge, Microsoft stanie się stroną w sporze między firmą a MessageOne (system archiwizacji i odzyskiwania e-maili, kierowany przez Adama Della).

Firma brata słynnego Michaela Della pozwała w zeszłym roku FrontBridge, oskarżając ją o złamanie porozumienia pomiędzy dwoma firmami.

Przedstawiciel Microsoftu odmówił komentarzy na temat kwestii, związanych z MessageOne.

Źródło: http://news.com
Microsoft przejął Sybari Software
Microsoft inwestuje w walkę ze spyware