360-tka za progiem

Symantec poinformował o dostępności nowego pakietu o nazwie Norton 360. Oprogramowanie zwalcza wirusy, oprogramowanie szpiegowskie, a także wykrywa ataki typu phishing.

Co więcej, pakiet pozwala na wykonywanie kopii zapasowych plików oraz „dostrajania” funkcji systemu operacyjnego. Norton 360 pojawił się jako wersja beta juz w listopadzie ubiegłego roku.

„Dzisiejsze zastosowanie komputera jest dużo szersze, aniżeli praca i przechowywanie dokumentów” – mówi Enrique Salem, jeden z dyrektorów Symanteca.

„Jeśli zapytasz się użytkowników komputerów, do czego używają peceta, powiedzą, że głównie do surfowania po Sieci, przeprowadzania online’owych transakcji bankowych, korespondowania z rodziną, przyjaciółmi, słuchania muzyki i przechowywania ulubionych zdjęć” – dodał.

Norton 360 składa się z zapory ogniowej oraz funkcji zapobiegającym włamaniom, które są w stanie wykryć i blokować złośliwe oprogramowanie, a także identyfikować ataki typu phishing.

Norton 360 jest w stanie również zdiagnozować i rozwiązać problemy z wydajnością systemu, proponując optymalne rozwiązanie.

Pakiet kosztujący 80 dolarów może być wykorzystany zgodnie z licencją maksymalnie na trzech komputerach. Oprogramowanie pojawi się w sklepach w przyszłym miesiącu.

źródło: scmagazine.com