houston

4 lata więzienia za shackowanie Houston Astros

Były już pracownik St. Louis Cardinals używał hasła swojego byłego pracownika na laptopie dyrektora St. Louis. W rozmowie z prokuratorem twierdził, że hasło udało mu się odgadnąć. Wyrok zapadł w związku z jego włamaniem na komputery będące własnością Houston Astros.

Christopher Correa, były dyrektor, skazany został na 46 miesięcy pozbawienia wolności w więzieniu federalnym. Przyznał się do 5 postawionych mu zarzutów w związku z uzyskaniem nielegalnego dostępu do bazy danych oraz poczty elektronicznej Houstin Astros.

Correa pracował tam od 2009 roku, przed zwolnieniem, w lipcu ubiegłego roku, został także zobowiązany do zwrócenia $279038.

Prokuratorzy uważają, że w 2013 roku Correa miał nielegalny wgląd nie tylko w ranking graczy, ale także w prywatne notatki oraz rozmowy handlowe prowadzone przez Houston Astros.

Correa wykorzystał hasło byłego pracownika. Nie wiadomo jednak nic o jego personaliach – prokuratorom nie udało się go zidentyfikować. Potwierdzili natomiast, że nikt inny nie został oskarżony w sprawie.

Źródło: http://www.cnet.com

Od ponad 12 lat zajmuje się profesjonalnie zagadnieniami sieciowymi, hostingiem i bezpieczeństwem teleinformatycznym. Z Linuksem znam się od kernela 2.4.7. Mam brodę i koszulę w czerwoną kratę, w której nie chodzę.