Akademia Bezpieczeństwa

Osoby prywante, małe i średnie przedsiębiorstwa oraz korporacje nie są w stanie nadążyć z zabezpieczaniem swoich cennych danych. Nieodzownym zdaje się wprowadzanie polityki bezpieczeństwa zarówno w przedsiębiorstwach jak również w siedliskach domowych. Jeżeli interesujesz się bezpieczeństwem informatycznym musisz poznać metody działania hakerów w Akademii Bezpieczeństwa.

Fundacja Proidea w październiku rozpoczyna warsztaty z serii Akademia Bezpieczeństwa, która jest odzewem na stale rosnące zagrożenia wynikające z dynamiki rozwoju teleinformatyki.

Akademia Bezpieczeństwa to zajęcia prowadzone w formie warsztatów, na których przedstawione zostaną m.in.: metody uwierzytelniania i zagrożenia związane z nimi (DoS/DDoS, tylne furtki, podszywanie, Man in the Middle, replay attacks, TCP/IP Hijacking czy też inżynieria społeczna). Ponadto zostaną omówione podstawowe błędy programistów (buffer overflow, format string, integer overflow), złośliwe kody (wirusy, trojany, robaki). Nie zabraknie również tematów związanych z bezpieczeństwem urządzeń sieciowych, systemów Linux i Windows oraz związanych z nimi systemów IDS, Honey Potów czy też logów systemowych. Ciekawym tematem może być wykrywanie incydentów, podstawy kryptografii oraz infrastruktura klucza publicznego PKI a to wszystko w zajęciach składających się z 13 spotkań po 3 godziny w grupach liczących do 10 osób. Całość kursu trwa 3 miesiące.

Koszt udziału w pierwszym poziomie Akademii Bezpieczeństwa wynosi 290 PLN / miesiąc (koszt całego kursu wynosi 870 PLN).

Osoby zainteresowane udziałem w zajęciach mogą zarejestrować się poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego (.PDF) oraz wysłania go na adres e-maila: akademia@proidea.org.pl

Szczegółowe informacje na temat zajęć wraz z programem dostępne są na tej stronie.