Alternatywa dla tokenów sprzętowych

Firma Wheel wprowadziła na rynek produkt CERB, który umożliwia bezpieczne logowanie do systemów z wykorzystaniem telefonu komórkowego. System pozwala zrezygnować z haseł statycznych na rzecz silnego uwierzytelnienia dwuskładnikowego.

Oferowane rozwiązanie jest systemem uwierzytelnienia wykorzystującym zasadę „coś wiesz i coś masz”.

Użytkownik chcąc zalogować się do danej usługi musi znać PIN („coś wiesz”) oraz posiadać hasło jednorazowe dostarczane przez telefon („coś masz”).

Hasła generowane są przez aplikację JavaToken instalowaną w telefonie lub dostarczane w formie wiadomości SMS.

Zaletą produktu jest jego niezależność tj. jeden telefon komórkowy (jedna aplikacja) może posłużyć w procesie logowania do wielu różnych środowisk korzystających z systemu CERB.

Wystarczy dodać kolejne profile w aplikacji JavaToken by móc bezpiecznie logować się do innych usług.

Użytkownik nie musi zaopatrywać się w wiele różnych mechanizmów bezpieczeństwa dedykowanych osobno dla każdej usługi – wystarczy jedna aplikacja i dodane w niej profile.

Oferowany przez firmę Wheel produkt zapewnia bezpieczne logowanie do systemów operacyjnych UNIX-like, serwerów sieciowych, baz danych, serwisów internetowych, kanałów VPN, sieci LAN/WAN oraz wszelkich rozwiązań korzystających z protokołu RADIUS.

CERB cechuje się łatwą i intuicyjną obsługą oraz silnym bezpieczeństwem opartym na znanych algorytmach kryptograficznych AES-256 i SHA-256.

Produkt stanowi alternatywę dla dostępnych na rynku tokenów sprzętowych, zapewniając ten sam poziom bezpieczeństwa, przyjemniejszą obsługę (wystarczy telefon komórkowy) a przede wszystkim jest tańszy od produktów konkurencyjnych.

Licencjonowanie obejmuje jedynie część centralną (serwer uwierzytelnienia), natomiast wszystkie moduły i aplikacje klienckie (również JavaToken) są dostarczane bez dodatkowej opłaty.

Firma Wheel Sp. z o.o.

To dostawca zaawansowanych technologii teleinformatycznych oraz jedyna w Polsce firma posiadająca profesjonalne Centrum Kompetencyjne dla systemu operacyjnego FreeBSD. Firma współpracuje również z producentami rozwiązań sprzętowych oferując im własny system operacyjny Wheel OS dedykowany dla rozwiązań typu „Appliance”.
http://www.wheel.pl/products_cerb_przeznaczenie.html