Amsterdam stawia na bezprzewodowy internet

Technologia szerokopasmowego dostępu do zasobów lokalnych oraz Internetu – sieć bezprzewodowa – dynamicznie rozwija się na terenie Europy i całego świata. Przez wielu ekspertów technologia ta postrzegana jest jako element telefonii mobilnej trzeciej generacji, zaś możliwości, jakie niesie bezprzewodowy internet zdobywa coraz większą popularności i zwolenników. Otóż do końca roku mieszkańcy Amsterdamu w dowolnym miejscu miasta będą mogli korzystać z bezprzewodowego dostępu do internetu.

Spółka HotSpot Amsterdam planuje do końca grudnia umieścić od 40 do 60 anten pozwalających na dostęp do sieci WWW. Docelowo spółka planuje zbudować 125 masztów, które obejmą zasięgiem całe miasto.

Niestety dostęp do internetu za pośrednictwem hot spotów będzie płatny. Pocieszającym faktem będzie jednak to, że ceny mają być niższe od stawek jednego z największych dostawców internetu szerokopasmowego w Holandii KPN. Warto dodać, że Polska oferta cenowa bezpośredniego dostępu do Internetu jest zdecydowanie niższa od ceny połączeń w Holandii. A jak będzie w rzeczywistości?

Zobacz również
– Ceny dostępu do Internetu w Polsce na tle krajów europejskich
– Bezprzewodowy bezpłatny dostęp do Internetu w technologii Wi-Fi
– Kolejny bezpłatny bezprzewodowy dostęp do Internetu
– Darmowy Hotspot Crowley’a w Intraco
– Internet na stacjach Statoil
– Sieć bezprzewodowa w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego
– Bezpłatny dostęp do Internetu na wrocławskim Rynku
– Wi-Fi w Pizza Hut i KFC
– Wi-Fi na warszawskiej Starówce