Aresztowano twórcę klonu MSBlast – MSBlast.F

Rumuńska firma antywirusowa pomogła policji w zidentyfikowaniu 24 letniego studenta podejrzanego o stworzenie kolejnej wersji wirusa MSBlast – MSBLast.F.

Podczas gdy FBI aresztuje kolejnego człowieka podejrzanego o stworzenie mutacji MSBlast, twórca pierwotnego wirusa pozostaje nadal na wolności.

Rumuńska firma antywirusowa „BitDefender” informuje iż Rumuńskie organy władzy aresztowały podejrzanego. Jest nim Dan Dumitru Ciobanu mieszkający w północnej części Rumunii mieście Iasi. Ciobanu jest studentem uczelni technicznej. Obecnie policja bada dyski twarde dwóch skonfiskowanych podczas aresztowania komputerów. Ciobanu jest ofiarą własnej nieostrożności – w kodzie wirusa umieścił swój pseudonim, tekst z nazwiskiem jednego z wykładowców uczelni w Iasi oraz link do jej strony internetowej.

Zgodnie z informacją przedstawioną przez firme Symantec wirus MSBlast.F został wpuszczony do sieci 1 września i niezdążył jeszcze się rozprzestrzenić w znacznym stopniu. Różnica w nowym klonie polega na tym iż zaczyna on wykonywać atak typu Denial Of Service i atakuje strony Rumuńskie.

Oskarżonemu grozi kara więzenia od 3 do 15 lat według prawa w Rumunii.

Źródło informacji: CNET.News

Zobacz również:

FBI zna twórcę wirusa „Blaster”
FBI aresztuje twórcę MSBlast