Babcia z wnuczkiem zarabiali na oszustwach internetowych

„Ujęto kupującego w internecie za pieniądze z cudzych kont”, „Policja zatrzymała 17-letniego oszusta internetowego”, „Kupowanie przez Internet staje się niebezpieczne”, „Przez internet oszukał 250 osób”… to niektóre a jak gorące nagłówki, coraz częściej wskazują na to, że kupowanie przez internet okazuje się być nadzwyczaj niebezpieczne.

Nowe podejście do marketingu – internetowego marketingu, jest bardziej złożony niż klasyczny model, jednak w obydwu przypadkach można tak samo oszukać klientów. Dowodem na to może być kolejna informacja o tym, że babcia z wnuczkiem zarabiali na oszustwach internetowych. A zatem widać, że nie tylko młodzi starają się „dorobić” na internetowym oszustwie ale również coraz częściej osoby starsze dokonują tego samego czynu.

Ponad 25 tys. zł wyłudziła od kilkunastu osób przez aukcję internetową rodzinna szajka z Lęborka (Pomorskie): 69-letnia babcia, 18-letni wnuczek i jego matka, którzy sprzedawali fikcyjnie m.in telefony komórkowe. Podejrzanym grozi kara pozbawienia wolności od sześciu miesięcy do ośmiu lat.

„Policjanci zarzucają podejrzanej trójce wyłudzenie pieniędzy od 13 osób na łączną kwotę ponad 25 tys. zł. Członkowie rodziny, działając wspólnie, oszukiwali różne osoby, czyniąc sobie z tego stałe źródło utrzymania” – poinformowała w środę rzecznik pomorskiej policji Gabriela Sikora.

O wyłudzeniu pieniędzy poinformował policję w sierpniu 2003 roku mężczyzna, który poprzez aukcję internetową „Allegro” zakupił telefon komórkowy wartości 123 zł. Pieniądze wpłacił na podane w informacji konto w jednym z banków w Lęborku, ale towaru nie otrzymał.

Funkcjonariusze, którzy wpadli na trop oszustów, znaleźli u nich m.in dowody wpłat pieniędzy przez pozostałych poszkodowanych.

Zobacz również:
– Przez internet oszukał 250 osób
– Kupowanie przez Internet staje się niebezpieczne
– Policja zatrzymała 17-letniego oszusta internetowego
– Ujęto kupującego w internecie za pieniądze z cudzych kont

Źródło informacji: PAP