Backdoor Microsoftu w WindowsNT IIS

Niedawno została odkryta światu kolejna informacja, zresztą jest już publikowana na kilku poważnych serwisach, o kolejnym backdoor który został znaleziony w IIS 5.0, pozostawiony tam przez inżynierów Microsoftu.

Jak zapewnia firma, przyznała rację, że w istocie, coś takiego miało miejsce, ale nikt nie wie, tak naprawdę, jak to się mogło stać! Microsoft w swoich mailach przesłanych do klientów, informuje, że aby pozbyć się tego problemu należy, przede wszystkim nie wpadać w panikę, po czym wystarczy tylko wykasować plik „dvwssr.dll” znajdujący się w systemie.

Wszystko byłoby dobrze, ale jak z czasem się okaże że takich plików jest więcej? Nic innego nie pozostanie jak je wszystkie pokasować.

Niestety to jeszcze nie stanowi tak dużego problemu, ponieważ mniej więcej rok temu, podobna opublikowana informacja przez serwis internetowy Yahoo, potrafiła nabrać tą publikacją wiele serwisów, zupełnie tak jak na ‚numer’ związany z DCSS.

Nic innego nam nie pozostaje jak tylko zacisnąc ręce i czekać na kolejne informacje. Osoby, którym uda się zdobyć więcej informacji na tytułowy temat, proszeni są o kontakt emailowy ze mna. A skoro już mowa o informacjach, to proponuję zapoznać się jeszcze z kolejnymi dokumentami, związanymi z tematem tylniej furtki Microsoftu:

– How many backdoors are there in Microsoft webservers?
– Microsoft Acknowledges Secret Code In Software