Bezpieczeństwo Trzeciej Generacji

ISSA Polska, stowarzyszenie non-profit zajmujące się ochroną systemów informacyjnych, zaprasza bezpłatne na seminarium pt. „Bezpieczeństwo trzeciej generacji”.

Wykład odbędzie się we wtorek 19 września br. o godzinie 17.30 w siedzibie firmy TP S.A. w Warszawie, przy ul. Twardej 18, w sali numer 1.37. Prelekcje poprowadzi Robert Bienias, specjalista w zakresie bezpieczeństwa technologii mobilnych.

„Telefonia konwergentna łącząca zalety telefonii stacjonarnej i mobilnej staje się coraz popularniejsza. Jak wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie Motoroli, wielu mieszkańców Europy chętnie skorzystałoby z możliwości wykonywania połączeń komórkowych i stacjonarnych tylko z jednego aparatu” – powiedział Dariusz Laskowski, wiceprezes ds. edukacji w ISSA Polska.

„Wykorzystując rozwiązania bazujące na technologii UMA/GAN, użytkownik telefonu komórkowego będący w zasięgu firmowej czy domowej sieci LAN może wykonywać połączenia tak, jakby dzwonił z telefonu stacjonarnego. Oznacza to, że wystarczy nam jeden telefon, z jedną książką kontaktów i pocztą głosową, za którego użytkownik otrzyma pojedynczy i niższy rachunek. Wykorzystanie telefonii konwergentnej narażone jest jednak na zagrożenia związane z bezpieczeństwem przesyłanych informacji”.

Zorganizowane przez ISSA Polska seminarium ma na celu przybliżenie technologii UMA/GA a w szczególności bezpieczeństwa tego rozwiązania.

W trakcie spotkania przedstawione zostaną zagrożenia związane z procedurami uwierzytelniania oraz z możliwościami nadużyć finansowych przez stosujących dostęp do sieci telekomunikacyjnej w technologii UMA/GAN.

Seminarium skierowane jest przede wszystkim do operatorów telekomunikacyjnych i specjalistów zajmujących się bezpieczeństwem w dużych firmach.

Udział w seminarium jest bezpłatny, jednak wymaga wcześniejszego zgłoszenia pod adresem: www.issa.org.pl