Bezpieczna korporacja

Na konferencji RSA w San Francisco firma CA zaprezentowała centralny system do zapobiegania włamaniom CA HIPS. Nowe rozwiązanie łączy funkcje zapory oraz wykrywania i zapobiegania włamaniom.

Jego zadaniem jest ochrona zasobów przedsiębiorstwa przed współczesnym, zróżnicowanym zagrożeniem.

CA HIPS monitoruje ruch przychodzący i wychodzący, umożliwiając centralne zarządzanie zasadami kontroli dostępu. Upraszcza także wdrażanie zapobiegania włamaniom i zarządzanie działaniami w systemach Windows w całym przedsiębiorstwie.

Zaprezentowane oprogramowanie ułatwia administratorom definiowanie tych zasad na żądanym poziomie. Na przykład, użycie pamięci masowej USB może być ograniczone do określonych użytkowników, aplikacji i/lub godzin w zależności od wymagań biznesowych określonych dla organizacji.

Przedstawiony „soft” jest w stanie przeciwdziałać atakom w określonych dniach wykrywając anomalie w zachowaniu systemów. Administratorzy mogą zdefiniować reguły automatycznego odpowiadania na te anomalie, na przykład blokując podejrzane działania w pozostałej części sieci do momentu pełnej oceny potencjalnego zagrożenia.

CA HIPS wykrywa także wzorce w zdarzeniach, pomagając odkryć, czy istnieje potencjalny problem z zabezpieczeniami oraz czy należy zmodyfikować istniejące zasady zabezpieczeń, aby umożliwić kontynuację działań.

Raporty graficzne ułatwiają administratorom porównywanie, analizowanie, zrozumienie i prezentację informacji związanych z zagrożeniem.

źródło: e-mail