Bezpieczna sieć komputerowa z Cisco, McAfee i RSA

Firmy Cisco Systems Poland, McAfee Polska oraz RSA Security, czołowi dostawcy rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa sieciowego i informatycznego, poinformowały o organizacji cyklu seminariów „Bezpieczna sieć komputerowa”, który zostanie zorganizowany w marcu i kwietniu br. we wszystkich 16 miastach wojewódzkich.

Seminaria kierowane są przede wszystkim do menedżerów IT oraz osób odpowiedzialnych za sieci komputerowe w małych i średnich przedsiębiorstwach.

Uczestnicy spotkań będą mogli poznać podstawy budowy i funkcjonowania bezpiecznej sieci dla małej i średniej wielkości firmy zgodnie z obecnym stanem wiedzy na temat bezpieczeństwa, poznać różne sposoby zabezpieczenia połączenia z Internetem, w tym także przeglądarek internetowych, poczty elektronicznej, a także innych aplikacji.

Seminaria będą także okazją do zapoznania się z ideą „samobroniącej się sieci” i poznania rozwiązań, które automatycznie odpowiadają na zagrożenia pojawiające się w różnych warstwach sieci: w aplikacjach biznesowych, ruchu w sieci oraz urządzeniach końcowych.

Udział w seminarium jest bezpłatny, jednak ze względu na ograniczoną liczbę miejsc wymaga wcześniejszej rejestracji. Cykl seminariów zostanie zainaugurowany 21 marca w Kielcach, a zakończy się 28 kwietnia w Katowicach, zgodnie z poniższym harmonogramem.

· 21.03.2006: Kielce
· 22.03.2006: Lublin
· 23.03.2006: Łódź
· 28.03.2006: Szczecin
· 29.03.2006: Poznań
· 4.04.2006: Bydgoszcz
· 5.04.2006: Gdańsk
· 6.04.2006: Olsztyn
· 11.04.2006: Białystok
· 12.04.2006: Warszawa
· 18.04.2006: Zielona Góra
· 19.04.2006: Wrocław
· 20.04.2006: Opole
· 25.04.2006: Kraków
· 26.04.2006: Rzeszów
· 28.04.2006: Katowice

Bliższe informacje na temat seminariów oraz możliwość rejestracji znajdują się na stronie: http://www.event-in.com/bsk2006

„Sieć komputerowa i jej zasoby są strategicznym elementem funkcjonowania każdej firmy, dlatego zapewnienie najwyższego poziomu bezpieczeństwa staje się priorytetem nie tylko dla użytkowników ale przede wszystkim dla firm dostarczających sprzęt i rozwiązania sieciowe. Bardzo się cieszę, że wspólnie z firmą McAfee i RSA podjęliśmy inicjatywę dzielenia się wiedzą i doświadczeniem z użytkownikami” – powiedział Krzysztof Gołda, Territory Market Manager odpowiedzialny za rynek SMB w Cisco Systems

„Bezpieczeństwo sieci komputerowych jest coraz większym wyzwaniem nie tylko w korporacjach, ale także w małych i średniej wielkości przedsiębiorstwach. Komputerowi włamywacze często wykorzystują słabo chronione komputery do działalności przestępczej. Narażają przy tym na szwank dobre imię firm oraz utrudniają im wykorzystanie komputerów do prowadzenia normalnej działalności.” – powiedział Kamil Śliwski, dyrektor ds. sprzedaży do Małych i Średnich Przedsiębiorstw, McAfee Polska.

„Właściwe zabezpieczenie styku z Internetem oraz właściwa ochrona komputerów należy więc do fundamentalnych zadań każdego administratora sieci i dyrektora ds. informatyki.”

„Bezpieczeństwo informatyczne z roku na rok staje się coraz większym wyzwaniem. Informacje i dane znajdujące się wewnątrz setek milionów komputerów są warte prawdopodobnie dużo więcej, niż kapitał zgromadzony przez banki całego świata. Nie ulega wątpliwości, że wartość zasobów informatycznych będzie stale rosła. Jednocześnie rośnie i – według wszelkich prognoz będzie rosło – zagrożenie ze strony internetowych przestępców” – mówi Łucja Barbaszewska z polskiego oddziału RSA Security.

„Z badań, które zostały przeprowadzone na zlecenie RSA w Wielkiej Brytanii wynika, że blisko 80% osób korzystających z komputera nie przestrzega podstawowych zasad bezpieczeństwa. W Polsce ten odsetek jest być może jeszcze większy. RSA Security przykłada szczególną wagę do bezpiecznego korzystania z dobrodziejstw informatycznych i chętnie wspiera wszelkie inicjatywy mające na celu propagowanie idei bezpieczeństwa sieciowego”.
http://www.event-in.com/bsk2006