Caldera Volution Managera

Caldera Volution Managera to ogłoszony przez firmę Caldera International Inc. nowy plan rozwoju, który uwzględnia obsługę platform najczęściej spotykanych w środowiskach sieci heterogenicznych małych i średnich firm oraz oddziałów dużych korporacji.

Volution Manager jest bezpiecznym, internetowym rozwiązaniem do zarządzania systemami, a jego rozszerzona wersja obejmuje zarządzanie następującymi platformami: Windows, AIX, HP-UX, Solaris, IBM eServer zSeries, terminale sprzedaży oraz urządzenia bezprzewodowe i przenośne.

Już na czerwiec planowane będzie udostępnienie w sieci pierwszych, jeszcze wczesnych wersji programu Volution Managera obsługującego systemy Solaris i IBM e-serwer. Wersja obsługujące Windows dostępne będą jesienią tego roku.

Jakie daje możliwości rozszerzenie platformy obsługiwanej przez Volution Managera? Przede wszystkim oznacza dla administratora systemu IT w przedsiębiorstwie ułatwienie rozsyłania oprogramowania i pozwala je łatwo zdalnie aktualizować w wielu miejscach oraz na wielu platformach. Dla partnerów Caldery, czyli sprzedawców oprogramowania i rozwiązań IT poszerzenie platformy daje bardzo oczekiwaną przez nich obsługę Windows, pozwala na zarządzanie środowiskami klientów i pozwala rozszerzyć zakres świadczonych usług. Dla klientów zarządzających punktami sprzedaży, urządzeniami bezprzewodowymi i przenośnymi, Volution Manager stanowi narzędzie, które pozwala rozesłać oprogramowanie do tysięcy urządzeń pracujących w oddalonych od siebie miejscach, pomagając w szybkim ujednoliceniu systemu.

„Decyzja Caldery, by wyjść z obsługą Volution Managera poza systemy Linux i Caldera UNIX w stronę środowisk heterogenicznych wypłynęła z próśb naszych klientów. Docenili oni Volution Managera i chcą go używać do zarządzania wszystkimi systemami i aplikacjami jakie mają w swoich sieciach” – powiedział Drew Spencer, dyrektor ds. technicznych w Caldera International.

„Wkrótce Volution Manager stanie się synonimem wysyłania aktualizacji do tysięcy terminali sprzedaży lub zarządzania wielostanowiskową i wieloplatformową siecią”.

„Jako dostawcy rozwiązań stanęliśmy przed narastającym problemem pomocy naszym klientom w zarządzaniu różnymi platformami sprzętowymi i systemowymi” – powiedział Deepak Thadani, prezes SysIntegrators LLC.

„Nasi klienci potrzebują dokładnie takiego rozwiązania, jakie tworzy Caldera. Przez włączenie do obsługi Volution Managera systemu Windows i największych platform uniksowych oraz urządzeń przenośnych i bezprzewodowych, Caldera zapewnia niezwykle potrzebne rozwiązanie do stabilnego i prostego zarządzania IT oraz zapewnienia bezpieczeństwa”.