Creative MP3 Players dostarczone wraz z wirusem

Creative Labs zaprzestało sprzedaży części swoich produktów po tym jak odkryto, iż 3,700 MP3 playerów zawiera w sobie Windows’owego wirusa.

System plików w zainfekowanych playerach 5GB Zen Neeons (tylko w tej wersji odkryto wirusa) posiada w sobie groźnego wirusa Wullik-B (często nazywany jest także Rays-A). Jest to wirus rozprzestrzeniający się poprzez pocztę e-mail.

MP3 player jest w stanie zarazić także komputer, jeżeli użytkownik podłączy go do komputera i zacznie przeglądać jego zasoby. Oprócz tego, aby doszło do infekcji komputera, użytkownik MUSI kliknąć na zainfekowany plik zamieszczony na MP3 playerze.

Wirus Wullik-B pierwszy raz został zauważony w październiku 2003 roku. Do MP3 playerów dostał się zapewne poprzez zainfekowany komputer z Windows’em, który znajdował się na linii produkcyjnej Creativa.

Wullik-B rozprzestrzenia się poprzez masowo rozsyłane wiadomości e-mail bądź też poprzez pozostawienie swojej kopii w udostępnianych sieciowo folderach.

Creative informuje, iż zainfekowane są TYLKO MP3 playery o numerach seryjnych pomiędzy 1230528000001 a 1230533001680. Ich produkcja miała miejsce późnego lipca w Japonii.

Źródło: The Register, Slashdot
Wirus na stadionie
Wirusy zagrażające naszym pojazdom