Dla młodych entuzjastów informatyki

Pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej firma Alloo organizuje Ogólnopolski Konkurs dla Młodych Informatyków i Webmasterów „Twoja droga do Krzemowej Doliny”. Konkurs ma pomóc uzdolnionym uczniom szkół średnich i gimnazjów w rozwijaniu umiejętności w dziedzinie informatyki.

Aby wziąć udział w konkursie, należy zarejestrować się na witrynie Alloo. Następnie trzeba napisać program, grę komputerową lub stworzyć stronę WWW i przesłać do organizatorów. Tematyka prac jest dowolna. Spośród nadesłanych prac jury wybierze najciekawsze i je nagrodzi.

Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród nastąpi w połowie czerwca podczas wielkiego finału. Nagrody w kategorii na najlepszą stronę WWW będą przyznane w edycjach miesięcznych: marcowej, kwietniowej i majowej.
Ponadto wśród zwycięzców poszczególnych edycji w finale zostanie wyłoniony główny laureat. W kategoriach na najlepszy program i grę – prace można nadsyłać przez cały czas trwania konkursu. Ostateczny termin nadsyłania prac upływa 10 czerwca br. Zwycięzcy w tych kategoriach zostaną wyłonieni w finale. Nagrodami w konkursie są m.in. komputery, akcesoria komputerowe, skutery i sprzęt grający hi-fi. Nagrody zostaną przyznane również szkołom (wyposażenie pracowni komputerowej w oprogramowanie do nauki języków obcych), a także nauczycielom, którzy poprowadzą najlepszych uczniów.