Dłuższe więzienie dla hackerów

Komitet, złożony z członków brytyjskiego parlamentu, ma na celu przeforsowanie większych kar więzienia dla hackerów. Parlamentarzyści domagają się też, aby ataki typu DoS sklasyfikować jako wykroczenia.

APIG (międzypartyjna parlamentarna grupa internetowa) opowiada się za wprowadzeniem poprawek do ustawy CMA (dotyczącej nadużycia komputerów), zaproponowanych przez posła Toma Harrisa.

Harris proponuje surowsze podejście do wszelkich przestępstw, związanych z komputerami, a także zaostrzenie kar dla przestępców, łamiących CMA.

Zamiast obecnej kary pół roku pozbawienia wolności Harris sugeruje dwa lata w więzieniu, a zamiast pięciu – dziesięć.

„Mamy nadzieję, że rząd zaakceptuje proponowane przez nas poprawki, uwzględniając rosnące zagrożenie, jakie cyber-przestępczość stanowi dla Zjednoczonego Królestwa”, oświadczył przewodniczący APIG, poseł Derek Watt.

We wczorajszym przemówieniu w Izbie Gmin Tom Harris skrytykował brak spójności pomiędzy karami nakładanymi na hackerów.

Wysokie kary finansowe skonfrontował z względnie niskimi karami pozbawienia wolności.

„Cyber-przestępstwa to kwestia, która do tej pory nie była traktowana wystarczająco poważnie. Duża część brytyjskiej ekonomii opiera się na Internecie. Pozwalając hackerom na bezkarność narażamy wiele różnych usług. Czas stawić czoła temu nowemu zagrożeniu” – powiedział Harris.

Źródło: http://software.silicon.com
Kiepsko chronione strony amerykańskich departamentów