Duże odległości przestały być problemem

Amerykańska firma Gefen opracowała technologię umożliwiającą zarządzanie przez port USB peryferiami komputerowymi (m.in. cyfrowymi aparatami fotograficznymi, kamerami, skanerami, drukarkami, a także klawiaturami i myszkami) na odległość ponad 0,5 km.

System Gefen USB-500 jest rozbudowaną i ulepszoną wersją Gefen USB-400, produktu który umożliwiał sterowanie peryferiami USB na odległość do 100 metrów od komputera. To i tak dużo, biorąc pod uwagę fakt, że większość tych urządzeń ma ograniczenie do 5 metrów.

Tak więc naturalnie narzuca się pytanie, komu potrzebne są podobne rozwiązania? Jak wyjaśnia Gefen, ich rozwiązania są szeroko stosowane w firmach produkcyjnych, w branży lotniczej i w instytucjach medycznych, gdzie sprzęt pracuje w niebezpiecznych warunkach, stanowiących zagrożenie dla komputera. Tam właśnie przydają się systemy sterowania na odległość. Gefen dodaje także, że takie systemy idealnie nadają się do sterowania różnego rodzaju prezentacjami multimedialnymi, kontrolowanymi przez komputer.

Źródło informacji: Europemedia