Expekt.com atakowny DDoSem

Międzynarodowa firma oferująca internetowe zakłady bukmacherskie – Expekt.com wysłała do swoich użytkowników e-mail informujący o ataku typu DDoS (Distributed Denial of Service), przeprowadzanym obecnie na ich serwery. Poniżej treść listu jaki został wysłany do użytkowników serwisu Expekt.com:

Drogi Kliencie

W ostatnim tygodniu wiele poważnych firm działających na rynku zakładów bukmacherskich, pokera i kasyn, odczuło skutki przestępczych ataków DDoS (Distributed Denial of Service), niestety jesteśmy jedna z tych firm.

Jak zapewne zauważyłeś, nasz serwis był nieosiągalny w ostatnich dniach, właśnie z powodu tych ataków. Atak DDoS, to obciążanie naszych serwerów poprzez generowanie wzmożonego ruchu przez wielu wirtualnych użytkowników w tym samym czasie, z bardzo wielu komputerów i serwerów. Kiedy obciążenie jest zbyt duże, strona Expekt.com spowolni swoje działanie, lub stanie się zupełnie niedostępna. Rozwiązaliśmy juz w dużej części ten problem i większość z naszych klientów ma juz dostęp do naszej strony, ci z Państwa, którzy jeszcze maja kłopoty z dostępem do serwisu, uzyskają dostęp jak najszybciej będzie to możliwe. Pozostajemy w kontakcie z policja oraz innymi władzami, aby zapobiec tego rodzaju sytuacjom w przyszłości. Współpracujemy również ze specjalistami i innymi firmami z branży, nad rozwiązaniami, które zapobiegną tego rodzaju nielegalnym atakom w przyszłości

Atak DDoS w żaden sposób nie ma wpływu na Państwa dane, takie jak balans konta, zawarte zakłady, czy tez dane personalne.

Przepraszam za niezawinione kłopoty jakie dotknęły Ciebie, jako klienta i proszę o zrozumienie.

W podziękowaniu za okazana cierpliwość zdecydowaliśmy, ze kursy na Premier League do 4 Kwietnia będą pozbawione naszej marzy, czyli otrzymasz najlepsze kursy na rynku, grając spotkania Premier League w Expekt.com.

P.S. W razie jakichkolwiek problemów z dostępem do naszego serwisu, spróbuj połączyć się z Expekt.com, korzystając z adresu www2.expekt.com, który to adres zapewnia dodatkowy dostęp do naszego serwisu.

Per-Ivan Selinder
CEO Expekt.com

Źródło: e-mail (c1n)