FBI szkoli polską Policję

Zwalczanie pornografii dziecięcej, przestępstw dotyczących własności intelektualnej i oszustw finansowych to najważniejsze tematy odbywającego się w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie trzydniowego szkolenia, w którym uczestniczą agenci FBI, policjanci specjalizujący się w zwalczaniu przestępczości komputerowej, a także funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego (CBŚ). Szkolenie rozpoczęło się 30 sierpnia i potrwa do 3 września bieżącego roku zaś organizatorem spotkania jest FBI.

Warto dodać, że wydział PG w Gorzowie, który rozbił ponad 100-osobową grupę przestępców komputerowych, jest jedynym w Polsce, który doceniło Międzynarodowe Porozumienie na rzecz Własności Intelektualnej (organizacja zwalczająca m.in. kradzieże internetowe) w raporcie dla Białego Domu za rok 2003.

Jak wiadomo w Polsce ciągle brakuje nie dość, że odpowiedniego sprzętu to i również odpowiednich specjalistów co znacząco utrudnia ściganie osób odpowiedzialnych za przestępstwa komputerowe. Dlatego warto, aby polscy policjanci, nie tylko z wydziału PG w Gorzowie, ale również spoza niego, zainteresowali się współpracą w celu zdobycia większej wiedzy z dziedziny przestępstw komputerowych.

A zatem, jakie przyniesie efekty to szkolenie? No cóż, zobaczymy…

Zobacz również:
– Kolejne kulisy sprawy rozbicia ponad 100-osobowej grupy przestępców
– Policja rozbiła grupę przestępców komputerowych
– Wzmożone kontrole – scenę warezową ogarnął strach
– Kontrole komputerowe stają się faktem