Google ułatwi wyszukiwanie wirusów

Specjaliści z firmy Secure Computing poinformowali o złamaniu przez hackerów kodu silnika wyszukiwarki Google, która może posłużyć do odnajdywania i pobierania złośliwego oprogramowania. Ukryte możliwości silnika Google, pozostawały dotychczas tylko do dyspozycji producentów oprogramowania antywirusowego oraz firm zajmujących się zabezpieczeniami komputerowymi.

Cała tajemnica w wyszukiwaniu wirusa polegała na wprowadzeniu odpowiedniej dla danego programu typu malware sygnatury – wyjaśniają specjaliści z Secure Computing. Ich zdaniem udostępnienie nowych funkcji Google dla szerszego grona internautów może przyczynić się do szybszego rozprzestrzeniania się wirusów, trojanów itp.

Jak przyznaje wiceprezes Secure Computing – Paul Henry, nowa funkcja pozwoli odszukać i pobrać wirusa, zamiast tworzyć nowego. Dzięki temu niedoświadczeni hackerzy będą mogli atakować wybrane cele wirusami czyjegoś autorstwa.

Hackerzy obecnie wymieniają się poznanymi sygnaturami w internecie tak, aby Google nie miał żadnych problemów z wyszukaniem danego wirusa.

Źródło: Vnunet