Grozili i wymuszali pieniądze na ”czacie”

Jak podaje PAP policjanci zatrzymali trzech uczniów jednej z łódzkich szkół ponadgimnazjalnych w wieku 17 i 20 lat, którzy na tzw. czacie pokłócili się z internautą, a później groźbami usiłowali wymusić od niego 200 złotych w ramach przeprosin.

Jak ustaliła policja, w trakcie rozmów na czacie trzej internauci pokłócili się z jednym z uczestników czatu. Motywem były animozje pomiędzy kibicami klubów sportowych. Trzej internauci preferowali Widzew, poszkodowany zaś Łódzki Klub Sportowy.

„Internauci zaczęli sobie ubliżać i szkalować oba kluby sportowe. Trzej mężczyźni ustalili po pewnym czasie, kim jest ich przeciwnik”. Gdy okazało się, że jest uczniem tej samej szkoły – chodzącym do niższej klasy – zaczęli mu grozić i żądać przeprosin. Potem zażądali od niego 200 złotych w ramach zadośćuczynienia za doznane krzywdy moralne” – powiedział nadkom. Tomasz Klimczak z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

Dodał, że namawiali go nawet do kradzieży pieniędzy, gdyby ich nie miał. Zdesperowany i wystraszony 17-latek powiadomił policję. Sprawcy zostali zatrzymani. Prokuratura wystąpiła do sądu z wnioskiem o ich aresztowanie.

Za wymuszenie rozbójnicze grozi kara do 10 lat więzienia.