Groźne telefony komórkowe

Najnowsze badania wykazały, że wirusy atakujące telefony komórkowe stanowią coraz większe zagrożenie dla przedsiębiorstw na całym świecie.

Economist Intelligence Unit, która prowadziła badania, informuje, że 60% dużych światowych koncernów nie wyposaża swoich pracowników w zaawansowane telefony komórkowe właśnie z obawy przed wirusami.

O zagrożenie ze strony wirusów pytano przedstawicieli 240 firm. Aż 82% z nich uważa, że sieci komórkowe są bardziej niebezpieczne, niż przewodowe, ale tylko co czwarta firma tak naprawdę zdaje sobie sprawę z zagrożeń, jakie niosą ze sobą telefony ich pracowników.

Przedsiębiorstwa nie przykładają odpowiedniej wagi do istniejących zagrożeń. Jedynie 9% firm stosuje zabezpieczenia, pozwalające chronić ich sieć telefonii komórkowej. Kolejne 39 procent właśnie pracuje nad takimi zabezpieczeniami, a 10% w ogóle ich nie stosuje.

Obecnie znany jest około 100 wirusów atakujących komórki. Mogą one doprowadzić do awarii telefonu lub obciążyć rachunek dodatkowymi kwotami, wysyłając MMS-y za pośrednictwem bardzo drogich usług.

Jednym z powodów, dla których wirusy tego typu rozprzestrzeniają się stosunkowo wolno, jest duża różnorodność systemów operacyjnych wykorzystywanych przez telefony komórkowe.

Źródło: Arcabit.pl