Hackerzy – pro-islamiści łączą siły

W ostatnim okresie zauważono masowe powstawanie nowych grup hackerskich atakujących głównie serwery rządowe takich państw jak Izrael, USA, Wielka Brytania czy Indie, utworzonych przez specjalnie powołaną do tego celu agendę. Nie trudno się domyśleć, iż powstały one ze względu na odmienne przekonania (polityczne i religijne) państw atakowanych. Trzy najaktywniejsze teamy hackerów to :

USG (Unix Security Guards) – antyizraelska formacja powstała na początku maja br. odpowiedzialna za 87 ataków. Grupa składa się z 4 członków: Egyptian Fighter, rD, Inkubus and ShellCode, z których, to ten pierwszy jest odpowiedzialny za 70% ataków na serwery w domenie .il.

WFD (World’s Fantabulous Defacers), pakistańska grupa zrzeszająca 12 członków, powstała w listopadzie 2000, odpowiedzialna za ponad 445 ataków. Ostatnie ataki na izraelskie serwery przeprowadzali wspólnie z 32 mniejszymi team’ami i kilkoma ‚wolnymi strzelcami’.

AIC (Anti-India Crew), grupa powstała w sierpniu 2001 roku odpowiedzialna za 422 ataki, aż 77 z nich było przeprowadzonych na serwery w indyjskiej domenie .in.

Czy tak właśnie miałby wyglądać początek wojny cybernetycznej ?…