Hackerzy rozpoczynają ataki typu Enhancement of Service

Grupa hackerska z Uzbekistanu nazywająca się The God Fearing Computer Hackers of Uzbekistan poinformowała dzisiaj że są oni odpowiedzialni za atak typu EoS (Enhancement of Service) skierowany przeciwko witrynie internetowej Microsoft.com.

Podczas ataku trwającego 65 minut użytkownicy mieli możliwość odwiedzić stronę bez potrzeby oczekiwania na jej załadowanie. Pracownicy korporacji Microsoft zaprzeczają informacjom podanym przez grupę, usprawiedliwiając takie funkcjonowanie serwisu testowaniem nowej aplikacji na serwerach.

W ostatnich latach hackerzy są kojarzeni z przestępcami niż ze specjalistami od systemów informatycznych. Grupa ma nadzieję zmienić panującą opinię.

Hackerzy z Uzbekistanu pracują obecnie nad nowym wirusem, który pozwoli naprawić wykryte błędy w systemie Windows XP Professional. Niebawem w sieci pojawią się wyniki tej pracy.

Jak mówią członkowie grupy, wirusy i trojany nie muszą być wykorzystywane do szkodzenia, mogą zostać wykorzystane dla dobra społeczności internetowej.

Źródło informacji: Bbspot.com