Hakowanie na ekranie, czyli Hacking videozine

W sieci coraz częściej spotyka się tzw. „hacking videozine”, o których śmiało można powiedzieć, że są one nowym mianem odzwierciedlenia rozmaitych e-zinów przy okazji zdobywając sobie coraz większą popularność.

Jednym i chyba najlepszym videozinem, jaki dotychczas widziałem jest „The Broken”. Aktualnie dostępne są trzy jego epizody (czwarty w produkcji):

1. Enter thebroken
Epizod pierwszy przedstawiający technikę „Wardrivingu”, czyli skanowanie niezabezpieczonych sieci WLAN oraz sposób na łamanie WAP’a. Pokazane jest również zastosowanie i wykorzystanie socjotechniki (social engineering).

Czas trwania: 17 minut
Rozmiar: 82.1 MB
Kodek: DivX
Pobranie: Server 1, Server 2

2. Hacking with Ramzi door luster
W epizodzie tym możemy zobaczyć jak łatwo, tanio i co najważniejsze szybko przedostać się przez zamknięte drzwi.

Czas trwania: 5:39 minut
Rozmiar: 27.3 MB
Kodek: DivX
Pobranie: Server 1, Server 2

3. Return of thebroken
Jest to już ostatni z aktualnie dostępnych epizodów, w którym można zobaczyć m.in. sposób na złamanie hasła w systemie Windows (oraz jak przed tym się uchronić). Ponadto pokazano sposób na łatwe zmodernizowanie konsoli Xbox, PS2 oraz GameCube oraz sposób destrukcji notebooka. Na koniec zasługuje rozmowa z Kevinem Mitnickiem. w której zostanie poruszony temat „życia hakera w więzieniu”.

Czas trwania: 31:33 minut
Rozmiar: 152 MB
Kodek: DivX
Pobranie: Server 1, Server 2

Na uwagę najbardziej zasługuje epizod pierwszy i trzeci.

Oprócz „The Broken” dostępny jest jeszcze „Binary Revolution – HackTV”. Aktualnie dostępna jest pierwsza część tego videozinu która na uwagę zasługuje dzięki przedstawieniu nieco szerzej techniki „Wardrivingu”.

Czas trwania: 29:59 minut
Rozmiar: 285 MB
Kodek: DivX
Pobranie: Server 1, Server 2, Server 3

Oczywiście mamy również polski videozin, którym jest „Hack Movie”. Jest to seria kilku krótkich filmów, pokazujących jak wygląda hacking, zas całość pokazuje, co się dzieje na ekranie monitora. Osoby zainteresowane zapraszam na oficjalną stronę „Hack Movie”.

Tak, więc jak widać powoli zaczyna rozkwitać zainteresowanie tworzeniem i oczywiście oglądaniem takich videzinów. Zanim się obejrzymy, a jak grzyby po deszczu powstaną kolejne części i kolejne odmiany konkurencyjnych videozinów.

Skype złamany
Uwaga na automatyczne rozpozna…
Atak na Gmail
Włam do CitiBanku
Ochrona z pendrive’a
RSA wymienia tokeny SecurID
Atak na Sony – tym razem w Por…
Chiny ostrzegają Google
Nieostrożny Acer padł ofiarą a…
Zemsta za WikiLeaks