III edycja Security Days Veracomp, Nokia i Check Point zakończona

50 przedstawicieli firm integratorskich z Europy Środkowowschodniej uczestniczyło w III edycji Security Days – międzynarodowego wydarzenia gromadzącego specjalistów w zakresie bezpieczeństwa informatycznego.

Co roku na Security Days światowi liderzy rynku bezpieczeństwa IT prezentują najnowsze rozwiązania i technologie. Organizatorami edycji 2004, która odbyła się w dniach 4-6 listopada br w Krakowie byli: Nokia, Check Point Software Technologies i Veracomp.

Celem tegorocznej edycji Security Days było przedstawienie sposobów zabezpieczania informacji w dzisiejszych mobilnych środowiskach informatycznych. Odbyło się 8 wystąpień, w trakcie których omówione zostały zagadnienia ochrony systemów IT przed obecnymi zagrożeniami. Dyskutowano jak chronić poufne informacje, które coraz częściej są tworzone, przechowywane, przetwarzane i udostępniane poza biurami firmy, przez osoby pracujące zdalnie.

Na Security Days można zdobyć najbardziej aktualną wiedzę na temat nowych technologii w zakresie bezpieczeństwa, jednej z naszych strategicznych specjalizacji, wokół której kompletujemy ofertę i budujemy know-how. – powiedział Mariusz Kochański, dyrektor działu systemów sieciowych Veracomp – Co ważne, konferencja jest także okazją do spotkania się polskich firm specjalizujących się w integracji systemów bezpieczeństwa z firmami z innych krajów Europy Środkowowschodniej oraz wymiany doświadczeń.

Pierwsza edycja Security Days odbyła się w 2002 roku i skierowana była wyłącznie do polskich firm integratorskich. Od 2003 roku Security Day ma charakter międzynarodowy. Uczestniczą w nim również partnerzy handlowi Veracomp z innych krajów Europy Środkowowschodniej, głównie Węgier, Rumunii, Bułgarii, Słowenii i Chorwacji.

Tradycją Security Days jest uświetnianie spotkania dodatkowymi atrakcjami, które mają pokazać uczestnikom najciekawsze miejsca w Polsce. W tym roku na miejsce konferencji wybrano Kraków. Poprzednie edycje Security Days zorganizowano w Zakopanem i Warszawie.