Internet bez abonamentu

Przez całe wakacje mieszkańcy Ursynowa mogli korzystać z bezpłatnego punkt dostępowego sieci bezprzewodowej Wi-Fi firmy Atcom. Z dostępu do internetu mógł skorzystać każdy, kto miał odpowiednią kartę lub inne kompatybilne urządzenie pracujące w najpopularniejszym obecnie standardzie 802.11b. Tym razem firma Atcom poszła nieco dalej – uruchomiła usługę dostępu do sieci bezprzewodowej bez opłat abonamentowych.

W oparciu o stale rozwijaną sieć Wi-Fi, firma Atcom postanowiła wprowadzić zupełnie nową usługę, gdzie użytkownik rozliczany jest wyłącznie za ilość przesyłanych danych, podobnie jak w telefonii komórkowej, gdzie płaci za faktycznie przesłane dane. Prędkość na Ursynowie to 250kb/s dla każdego użytkownika oraz brak opłaty za czas połączenia.

Wzorując się na rozliczeniach za połączenia komórkowe GPRS, naliczana jest oplata za ilość przesyłanych danych, jest ona jednak wielokrotnie niższa od ceny GPRS. Nie jest też pobierana opłata za uzyskanie połączenia, a wiec cała wpłacona kwota może zostać przeznaczona na surfowanie w Internecie.

Opłata za przesyłanie danych wynosi obecnie 6zł za każdy 1GB i naliczana jest według rzeczywistej transmisji (a nie np. za rozpoczęty 1GB).

Oferta przeznaczona jest dla tych użytkowników, którym dotąd nie opłacało się kupować stałego dostępu do Internetu, bo używają go np. do czytania gazet przy porannej kawie lub wysyłania listów. Zamiast wydać kilkadziesiąt złotych za dostęp telefoniczny, wydadzą kilkakrotnie mniej, dostając jednocześnie wielokrotnie szybszy dostęp.