Internet Explorer utrzymuje spadek popularności

W ubiegłym miesiącu Microsoft zanotował spadek popularności swojej przeglądarki o 1.5 proc. Obecnie popularność przeglądarki z Redmond szacowana jest na 90.3 proc. Spadek popularności Internet Explorer przyniósł jednocześnie wzrost użytkowników Firefox o 0.9 proc i obecnie popularność przeglądarki szacowana jest na 5 proc.

Według analizy dokonanej przez WebSideStory Inc. pomiędzy 3 Grudnia a 14 Stycznia ponad 30 mln. użytkowników z ponad 200 państw zdecydowało się na zmianę przeglądarki.

Popularność przeglądarki Internet Explorer z miesiąca na miesiąc spada począwszy od czerwca ubiegłego roku. Od tego czasu popularność przeglądarki z Redmond zmniejszyła się o 5 proc.

Według badań przeprowadzonych przez OneStat.com popularność przeglądarki Microsoft szacowana jest nawet poniżej 90 proc.

Stabilna wersja przeglądarki Firefox zosała udostępniona w listopadzie ubiegłego roku.

WebSideStory poinformował również o niewielkiej utracie popularności użytkowników Netscape z 2.8 proc. zanotowanej w ubiegłym miesiącu do 2.6 w połowie stycznia.

Należy również wspomnieć o popularności przeglądarek Opera oraz Safari, które zanotowały wzrost o blisko 1 punkt procentowy z 1.3 proc w ubiegłym miesiącu do 2.1.

Źródło informacji: eWEEK.com