Kleptografia – czyli przestępstwo doskonałe w Internecie

Na Politechnice Wrocławskiej, w dniu 10 maja (sala 322, budynek A-1) o godz. 17.00 odbędzie sie wykład/seminarium pt. „Kleptografia – czyli przestępstwo doskonałe w Internecie”.

Prelegenci: prof. dr hab. Mirosław Kutyłowski, dr Przemysław Kubiak, Filip Zagórski z Instytutu Matematyki i Informatyki PWr, oraz studenci – Zbigniew Gołębiewski i Stanislaw Klekot.

Na wykładzie zostaną poktrótce zaprezentowane kleptograficzne luki w protokołach wyborów elektronicznych, protokołów aukcyjnych, SSL/TLS, SSH, IPSec.

Wykład będzie prowadzony na poziomie elementarnym, jednakże dobrze by było, gdyby słuchacze byli zaznajomieni z takimi terminami jak ElGamal, RSA oraz Diffie-Hellman protocol.

Więcej o samym wykładzie dowiesz się tutaj.

Wystąpienie dotyczące ataku na protokoły SSL/TLS i SSH odbędzie się także 13 maja w Krakowie podczas konferencji CONFidence 2006.
Co to jest kleptografia?

Kleptografia to sposób wykradzenia informacji (najczęściej kluczy) w sposób bezpieczny (dla atakującego) z wykorzystaniem kanału podprogowego. Kleptografia jest naturalnym rozszerzeniem zagadnienia kanałów podprogowych.
Źródło: kleptografia.im.pwr.wroc.pl, Informacja prasowa
Kleptografia
Kleptografia – wykład
CONFidence 2006
(Nie)bezpieczna komunikacja w Internecie