Komputery dla szkół od Telekomunikacji Polskiej

Telekomunikacja Polska w ramach programu „Komputery dzieciom” rozpoczęła bezpłatne przekazywanie komputerów dla szkół z małych miejscowości. Firma Microsoft wyposaży je w niezbędne oprogramowanie. Ogólnopolska, wspólna akcja Telekomunikacji Polskiej i Microsoft potrwa do końca czerwca bieżącego roku.

Telekomunikacja Polska jako narodowy operator i główny dostawca Internetu chce ułatwiać młodzieży dostęp do nowoczesnych form edukacji. Dlatego TP przekazuje szkołom używany, ale w pełni sprawny sprzęt komputerowy. Oprogramowanie do niego udostępniła bezpłatnie firma Microsoft, która od kilku już lat, poprzez szeroko zakrojony program pomocy charytatywnej, wspiera szereg placówek oświatowych z najbiedniejszych regionów w Polsce.

Komputery przekazane zostaną przede wszystkim do małych szkół podstawowych z niewielkich miasteczek i wsi, które nie posiadają pracowni komputerowych. Sprzęt trafi również do szkół integracyjnych, jak i placówek prowadzących nauczanie dla osób niepełnosprawnych. Każda z kilkudziesięciu wytypowanych szkół otrzyma 10 komputerów, dzięki którym będzie mogła uruchomić szkolną pracownię komputerową.

„Zdecydowaliśmy się przekazać komputery szkołom, ponieważ chcielibyśmy umożliwić dostęp do tego narzędzia współczesnej edukacji uczniom wciąż tego dostępu pozbawionym. Mamy nadzieję, że dzięki naszej wspólnej z firmą Microsoft inicjatywie, uczniowie niewielkich i mało zasobnych szkół w niedużych miejscowościach, a także uczniowie niepełnosprawni szybciej i łatwiej dotrą do źródeł wiedzy. „Komputery dzieciom” to program, dzięki któremu TP może bardzo skutecznie upowszechniać nowoczesne formy edukacji” – powiedziała Barbara Górska Rzecznik TP.

„Cieszymy się, że dzięki naszej współpracy z Telekomunikacją Polską, małe placówki szkolne, często nie posiadające pracowni komputerowej, będą mogły podnieść poziom nauczania” – powiedziała Monika Kretowicz, PR Manager polskiego oddziału firmy Microsoft.

„Mam nadzieję, że dzięki naszej pomocy, dzieci, które do tej pory nie miały styczności z komputerami, będą mogły kształcić się i bawić, a umiejętności jakie dzięki temu nabędą, pozwolą im zdobyć wykształcenie i znaleźć ciekawą pracę w przyszłości” – dodała Monika Kretowicz.