Koncerny na wojennej ścieżce

Rywalizujący producenci odtwarzaczy plików MP3, firmy Creative Labs oraz Apple rozpoczęły wojnę prawną, pozywając się wzajemnie do sądu. Obydwa wnioski dotyczą domniemanego naruszenia praw patentowych przy produkcji popularnego iPoda.

Zdaniem prawników z firmy Creative Labs, obecne w produkcie konkurencji kółko dotykowe zostało zaprojektowane ponad 6 lat temu w laboratoriach Creative. W związku z tym koncern zdecydował się wnieść sprawę na wokandę, w nadziei uznania jego praw do głównego symbolu odtwarzacza iPod.

Firma Apple zdecydowała się bronić przed zarzutami i złożyła własny pozew, w którym oskarża konkurenta o próbę przywłaszczenia praw do wspomnianego interfejsu.

Zdaniem bezstronnych obserwatorów, producent iPoda powinien bez względu na wyrok w tej sprawie kontynuować produkcję swojego odtwarzacza. Motywują to zbyt długim oczekiwaniem firmy Creative na złożenie oficjalnego pozwu sądowego.

Warto zaznaczyć, że firma Apple posiada ośmiokrotnie więcej udziałów w rynku odtwarzaczy MP3 od swojego głównego konkurenta.

Źródło: Daily Tech