Kradzież własności intelektualnej – piraci zatrzymani

Kilka dni temu, we Wrocławiu oraz w Tychach, policja skontrolowała dwie firmy, w których stwierdzono kradzież własności intelektualnej producentów oprogramowania. Naruszenia praw autorskich szacuje się na kwotę ponad 320 tys. zł.

W efekcie działań Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu zarekwirowała 7 komputerów z nielegalnie zainstalowanymi programami, na które właściciel firmy nie posiadał licencji. Warto dodać, że kontrolowana firma na co dzień zajmuje się projektowaniem budynków mieszkaniowych, a wartość zatrzymanego oprogramowania szacuje się na nie mniej niż 160 tys. zł.

W Tychach kontrolę przeprowadzono w firmie telekomunikacyjnej. Policja zarekwirowała na miejscu 20 komputerów, na których było zainstalowane nielegalne oprogramowanie komputerowe. Straty producentów oprogramowania szacuje się na ponad 160 tys. zł.

W wyniku działań podjętych we Wrocławiu oraz w Tychach Policja zabezpieczyła nielegalnie zwielokrotnione programy takich firm jak Adobe, Autodesk, Corel, Graphisoft, Microsoft oraz YDP Multimedia