Laptopowe kopie bezpieczeństwa

Sony i Computer Associates International wprowadzają na rynek produkt dbający o bezpieczeństwo danych w komputerach przenośnych.

System StorStation Laptop Data Protection jest połączeniem serwera Sony 720GB StorStation FSV-M5 z oprogramowaniem Mobile Backup firmy CA. Służy do zapisu kluczowych danych z notebooków w momencie ich połączenia z siecią. Oprogramowanie CA wykrywa notebooka po połączeniu z siecią firmową, pobiera z niego dane i przesyła je na serwer.

„Mobilni użytkownicy są szczególnie narażeni na uszkodzenie, zagubienie lub kradzież sprzętu, a równocześnie to właśnie oni najrzadziej robią kopie bezpieczeństwa” – mówi Steve Barker, odpowiedzialny za pamięci masowe w biznesowym oddziale firmy Sony. Nowy produkt ma to zmienić. Cena bezpieczeństwa jest jednak dość wysoka – serwer z oprogramowaniem kosztuje około 10 tys. USD. W październiku produkt będzie dostępny na terenie USA, a później także w innych krajach.

W związku z rosnącą popularnością komputerów przenośnych, coraz więcej firm przygotowuje rozwiązania mające zapewnić bezpieczeństwo danych z laptopów. Oprócz CA i Sony takie produkty opracowały Veritas Software (Net Backup) i NewTech Infosystems (Backup Now).
Źródło informacji: ZDNet