Legalny sklep warezowy

Obecnie spamerzy mają nam do zaoferowania praktycznie wszystko: schematy piramid finansowych ‚zapewniających’ szybkie wzbogacenie się, scams – programy oszukujące, niewypłacalne lub mające problemy z wypłacaniem zarobionych pieniędzy, strony porno czy narkotyki itp.

Jednak po raz pierwszy, ktoś zdecydował się na założenie sklepu internetowego z nielegalnym oprogramowaniem – swoistego „warez online web store”.

Autorzy sklepu z „oprogramowaniem po niskich cenach” oferują wysyłkę wybranych programów pod dowolny adres oraz możliwość bezpośredniego pobrania ich ze swoich serwerów FTP.

Zaskoczeniem dla wszystkich stało się wdrożenie programu partnerskiego (affiliate program). Prowizja ze sprzedaży od poleconej nielegalnej kopii programu jest dość atrakcyjna i wynosi 10%. Dla przykładu, jeżeli uda nam się sprzedać piracką kopię systemu Windows XP Pro za 50 dolarów w ramach programu partnerskiego otrzymamy 5$.

To jak na razie pierwszy tego typu program partnerski oferujący najtańszy software dostępny za pośrednictwem sieci z tak wysokimi prowizjami od sprzedaży.

Domena pojawiająca się w przesyłanym na skrzynki elektronicznie spamie, jest zarejestrowana na nazwisko Evgeniy Petrosenko – mieszkańca Kijowa.

Jak do tej pory nie wiadomo skąd oszuści wysyłają paczki z nielegalnym oprogramowaniem na CD.

Na uwagę zasługuje również fakt, iż cały proceder jest prowadzony całkowicie legalnie!

W spamie wysyłanych przez pomysłowych autorów sklepu pojawił się adres: http://testing_excrement.englishsoft.info/index.php?target=faq (obecnie już nieaktywny), który przekierowywał jedynie na coraz to nowe lokalizacje serwisu na różnych serwerach. Miało to z pewnością na celu utrudnić wykrycie piratów.

Jak poinformowała interia.pl – istnieją podejrzenia, że za przedsiębiorstwem firmowanym przez nieuchwytnego „Jewgienija Petrosenko” stoją ukraińskie „grube ryby”.

Źródło: The Inquirer