Linux dla newbies

Dnia 8 grudnia 2004 roku o godzinie 17:30 na terenie Wyższej Szkoły Integracji Europejskiej (sala 304) odbędzie się kolejne spotkanie Szczecińskiej Grupy Użytkowników Linuksa i Uniksa „SzLUUG” – tym razem przeznaczone dla osób zaczynających dopiero swą przygodę z Linuksem.

Plan spotkania:

1. Linuksowe odpowiedniki wybranych programów – Michał packet Górniak;

Prelegent opowie o najczęściej używanych przez niego programach linuksowych. Wspomni między innymi o takich aplikacjach, jak OpenOffice, Kadu, Mozilla, czy MPlayer. Pokaże też sposób uruchamiania programów rodem z Windows w środowisku linuksowym. Prelekcja będzie miała formę prezentacji omawianych programów.

2. Wprowadzenie do Samby – Tomasz tomlee Woźniak;

Prelegent przedstawi krótkie wprowadzenie do Samby – pakietu umożliwiającego udostępnianie plików i drukarek w sposób umożliwiający korzystanie z nich za pośrednictwem „Otoczenia sieciowego” w systemach Windows. Opowie o historii Samby oraz pokaże, jak udostępnić pliki z komputera z Linuksem i jak z nich skorzystać pod Windows. Obiecuje on przygotować jeszcze jeden wykład, na którym przybliży nam bardziej zaawansowane funkcje tego programu.