Masz iPoda? Wstrzymaj się z Windows Vista

Apple Computer ostrzega posiadaczy kieszonkowych odtwarzaczy iPod, którzy wykorzystują oprogramowanie iTunes wraz z nowym systemem operacyjnym Microsoftu.

Amerykański producent radzi, aby Ci, którzy nie mogą się już powstrzymać przed zainstalowaniem Windows Vista, wstrzymali się jednak z aktualizacją tego OS-a.

Apple prosi o trochę czasu, aby mogło stworzyć poprawkę do aplikacji iTunes usuwającą kilka poważnych błędów związanych ze zgodnością oprogramowania.

Brak kompatybilności może doprowadzić nawet do uszkodzenia odtwarzacza iPod – ostrzega Apple.

Uaktualnienie systemu z Windows 2000 lub XP do Visty może także skutkować niemożnością odtwarzania pobranych i zakupionych piosenek na zainstalowanym na komputerze odtwarzaczu iTunes.

Próba „bezpiecznego usunięcia urządzenia” z systemu Vista poprzez kliknięcie na odpowiednią ikonę umieszczoną w obszarze powiadomień systemu może z kolei spowodować uszkodzenie iPoda.

Najbezpieczniejszą metodą jest wykorzystanie funkcji odłączającej iPoda zastosowanie wyłącznie w oprogramowaniu iTunes lub po prostu – wstrzymanie się do czasu opublikowania odpowiedniej poprawki.

źródło: eetimes.com