Matrix.pl współpracuje z Activcard

Matrix.pl nawiązuje współpracę z ActivCard, światowym liderem w dziedzinie technologii identyfikacji cyfrowej.

Wspólnym przedsięwzięciem obu firm jest „Identity & Access Management Roadshow” – cykl seminariów poświęconych zarządzaniu tożsamością oraz kontroli dostępu do aplikacji.

Pierwsze spotkanie odbędzie się w Warszawie, a kolejne w Kijowie. Rozwiązania ActivCard zostały wcześniej docenione m.in. przez NATO i instytucje rządowe USA.

Seminaria zaplanowane na 21 września w Warszawie i 11 października w Kijowie przeznaczone są dla menedżerów z departamentów informatyki przedsiębiorstw telekomunikacyjnych, ubezpieczeniowych, banków, administracji państwowej i przemysłu.

Spotkania poprowadzą specjaliści Matrix.pl oraz AcitvCard z Polski i Wielkiej Brytanii. Rozwiązania z zakresu zarządzania tożsamością przedstawią zaproszeni goście z firm IBM oraz Polkomtel.

W części warsztatowej zaprezentowane zostanie Demonstracyjne Laboratorium rozwiązań zarządzania tożsamością i kontroli dostępu.

Laboratorium stworzone w oparciu o produkty IBM oraz ActivCard pozwala prześledzić pełny cykl kontroli dostępu do aplikacji dla użytkowników.

Umożliwia szczegółową analizę drogi, jaką przebywa nowy pracownik – od momentu zatrudnienia przez dział HR, poprzez automatyczne nadanie mu dostępu do poszczególnych aplikacji, aż do wydania karty identyfikacyjnej SmartCard, pozwalającej na uwierzytelnianie się w sieci.

Dzięki temu można poznać funkcjonowanie systemu tożsamości cyfrowej, zapewniającego szybki i bezpieczny dostęp do wyselekcjonowanych zasobów organizacji.

„Zdajemy sobie sprawę z tego, jak istotną rolę we współczesnej rzeczywistości biznesowej odgrywa bezpieczeństwo informacji będących strategicznym zasobem korporacji. Współpraca z ActivCard pozwoli nam oferować kompleksowe i efektywne rozwiązania, a naszym klientom – przedsiębiorstwom o rozbudowanych środowiskach IT, dużej liczbie pracowników i rosnącej ilości systemów informatycznych, umożliwi zredukowanie kosztów zarządzania dostępem” – mówi Sebastian Pietrzak, Kierownik Produktu w Matrix.pl.

Matrix.pl planuje również uruchomienie Centrum Demonstracyjnego poszerzonego o funkcje logowania na podstawie biometryki, np. odcisk palca oraz integrację z systemem kontroli dostępu fizycznego, czyli dostępu do pomieszczeń i budynków. Na świecie podobne laboratoria znajdują się w Europie Zachodniej oraz Stanach Zjednoczonych.

„Oferta usług integracyjnych Matrix.pl oparta jest na najlepszych produktach danej klasy dostępnych na rynku. Współpraca z firmą ActivCard, notowaną na amerykańskiej giełdzie NASDAQ i europejskiej EASDAQ, jest kolejnym krokiem konsekwentnej realizacji strategii Matrix.pl w sektorze korporacyjnym. Działania podjęte przez nas we współpracy z ActivCard stanowią unikalną inicjatywę na terenie Europy Środkowej i Wschodniej” – mówi Aleksiej Krokos, Dyrektor ds. Rozwoju Matrix.pl.
www.matrix.pl
www.activcard.com