Microsoft chce uniknąć kary

Microsoft ugiął się przed groźbą olbrzymiej kary, nałożonej przez Komisję Europejską i dostarczył dokumentację techniczną, która ma pomóc mniejszym producentom w opracowaniu nowych rozwiązań informatycznych zgodnych z systemem Windows.

Rzeczniczka KE przyznaje jednak, że wszystkie nadesłane informacje zostaną najpierw dokładnie przeanalizowane i dopiero po ich weryfikacji będzie można wydać decyzję w sprawie ewentualnego umorzenia kary finansowej.

W lipcu koncern Microsoft został ukarany kwotą 280,5 mln euro za niewypełnienie postanowień z 2004 roku, które zakazywały monopolistycznych praktyk na terenie Unii Europejskiej. Sytuacja zaogniła się w ostatnich tygodniach, kiedy amerykański gigant został ostrzeżony o zwiększeniu kary nawet o trzy miliony euro dziennie, jeśli nadal nie będzie współpracował z Komisją Europejską.

W obliczu nieuchronnej przegranej Microsoft przyznał, że postanowił spełnić wszystkie żadania, angażując blisko 300 pracowników, którzy rozpoczęli prace nad opracowaniem wymaganej dokumentacji. Zdaniem koncernu, wszystkie dostarczone informacje powinny zakończyć sprawę i w związku z tym będzie wnosił o kasację wyroku.

Źródło: CDRInfo