Microsoft: nowa technologia filtracji stron typu spam

Microsoft pracuje właśnie nad nową technologią, która ma filtrować strony WWW generowane automatycznie przez spamerów, które to w następstwie pojawiają się w wynikach przy korzystaniu z większości wyszukiwarek internetowych.

Projekt nosi nazwę Strider Search Defender i jest nadzorowany przez komórkę Microsoftu zajmującą się bezpieczeństwem sieciowym (Cybersecurity and Systems Managment Research Group).

Dzięki nowej technologii wyniki uzyskiwane w wyszukiwarce internetowej mają nie zawierać zbędnych „śmieci” generowanych głównie przez spamerów.

Technologia nie będzie projektowana całkowicie od nowa, wykorzysta m. in. takie już znane mechanizmy jak Strider HoneyMonkey czy Strider URL Tracer (także autorstwa Microsoftu).

„Aby spamer uzyskał zadowalające go wyniki, musi napisać miliony postów na grupach dyskusyjnych czy komentarzy na blogach. To jedyna metoda, aby zaistniał w wyszukiwarkach internetowych. Jeżeli opracujemy technikę, która odfiltruje ich treści zanim trafią one do wyszukiwarek, cały problem będzie rozwiązany.” – mówi Yi-Min Wang, członek nowego projektu Strider Search Defender.

Źródło: eWeek
Microsoft Forefront – nowe produkty do zapewnienia bezpieczeństwa
Blue Security kapituluje po ataku spamerów
Linki sponsorowane także niebezpieczne
Spamerzy atakują system antyspamowy Blue Frog
Parszywa Dwunastka Spamerów