Microsoft.pl jednak nie na sprzedaż. Aukcja usunięta

W serwisie aukcyjnym Allegro pojawiła się niedawno aukcja domeny microsoft.pl. Jak twierdzi jej obecny właściciel – firma Microsoft Robert Rudecki zajmująca się sprzedażą ziół – wszystko odbywa się zgodnie z polskim prawem. NASK bez problemów domenę zarejestrował w 2000 roku, a firma Microsoft upomniała się o domenę dopiero 3 lata później, oferując obecnemu jej właścicielowi 0 zł.

Jednak wczoraj wieczorem z niewyjaśnionych powodów administratorzy Allegro usunęli aukcje z domeną microsoft.pl ze swojego systemu. Czekamy na oficjalne stanowisko firmy QXL Poland Sp. z o.o. – właściciela Allegro – w tej sprawie.

Z informacji przedstawionych w opisie aukcji wynikało, że od czasu zaistnienia firmy Microsoft Corporation na polskim rynku nie byli oni zainteresowani tą domeną, aż do zeszłego roku. Wtedy to kancelaria SKS z Warszawy chciała w imieniu Microsoftu przejąć domenę za kwotę 0 zł. Jak twierdzi obecny właściciel domeny, prawnik z w/w kancelarii do tej pory nie przedstawił pełnomocnictwa do reprezentowania firmy Microsoft Corp. w tej sprawie.

Dziwi postawa polskiego oddziału tej firmy. Szczególnie w obliczu dotychczasowej polityki firmy z Redmond, która rości sobie prawa nawet do domen, których wymowa brzmi podobnie do nazwy Microsoft (warto przypomnieć sobie sprawę witryny www.mikerowesoft.com)

Tymczasem przed usunięciem aukcji pozostawały tylko dwa dni do jej zakończenia, a najwyższa zaoferowana kwota to 2 550 zł – przy minimalnej kwocie zakupu ustawionej na 25 200 zł (źródło: Interia). Aukcję odwiedziło ponad 8 tysięcy osób.

Źródło: WEB EXPRESS