Microsoft wprowadzi zmiany

Jak podaje Komisja Europejska, Microsoft zgodził się wprowadzić zmiany do oprogramowania, które odpowiadzialne jest za przesyłanie danych osobistych – użytkownicy komputerów będą mieli większą kontrolę nad tym, co dzieje się z ich danymi.

W ten sposób rozwiązano konflikt dotyczący tego, czy system haseł zabezpieczających Microsoftu (.NET Passport) jest pogwałceniem europejskiego prawa dotyczącego prywatności.

Utworzony przez firmę Microsoft system który przechowuje dane osobiste, takie jak hasła zabezpieczające, czy numery kart kredytowych. Kiedy użytkownicy serwisu logują się do systemu i korzystają z niektórych stron internetowych, ich dane przekazywane są automatycznnie operatorom tych stron. Dzięki temu użytkownicy nie muszą za każdym razem wpisywać nowych haseł zabezpieczających, lub innych form identyfikacji. Przeciwnicy tego rozwiązania obawiali się, że dane personalne mogą przedostać się w niepowołane ręce. Ponadto ich zdaniem Microsoft oszukał użytkowników systemu nie podając pełnej informacji dotyczącej tego, w jaki sposób ich dane mogą zostać przetworzone i jak można śledzić strony, które użytkownicy Internetu odwiedzali. Oczywiście Microsoft zgodził się wprowadzić zmiany, by spełnić europejskie wymagania dotyczące prywatności i bezpieczeństwa w sieci.