Monachium potwierdziło przejście na Linuksa

Coraz więcej firm w trakcie negocjacji z Microsoftem wykorzystuje jako argument do zbicia ceny obecność na rynku Linuksa – podał serwis informacyjny Cnet.

– Obecnie jest to zdecydowanie większe zagrożenie niż kiedyś – przyznał Nick Barley, dyrektor marketingu Microsoftu. W połowie czerwca norweskie miasto Bergen ogłosiło, że przechodzi z systemu Windows na Linuksa. Oprogramowanie niemieckiej firmy SuSE (własność Novella) będzie obsługiwało miejskie serwery w Bergen. W najgłośniejszym w 2003 r. przetargu na oprogramowanie do obsługi administracji w Europie na Linuksa zdecydowały się władze Monachium. W połowie czerwca po rocznych testach Monachium potwierdziło, że przechodzi w pełni na Linuksa. Od 1 lipca 2004 r. zostanie on zainstalowany na 14 tys. komputerów urzędników w tym mieście.

Aby przekonać władze Monachium do oprogramowania Microsoftu, miasto odwiedził w ubiegłym roku prezes MS Steve Balmer. Niemcy odrzucili jednak kilka ofert MS, w tym ostatnią, która miała być o 12 mln dol. niższa od oferty niemieckiego dystrybutora Linuksa SuSE.

Źródło: Gazeta.pl