Motorola przełączy do Wi-Fi

Być może jeszcze w tym roku Motorola wprowadzi do swojej oferty telefon komórkowy CN620. Będzie to produkt oferujący możliwość automatycznego przekierowywania rozmów z sieci komórkowych do sieci Wi-Fi.

CN620 będzie działać w najpopularniejszym na świecie standardzie GSM. Telefon powinien zainteresować klientów biznesowych, dla których takie rozwiązanie może oznaczać poważne oszczędności – w chwili, gdy aparat znajduje się w zasięgu sieci Wi-Fi, rozmowa toczy się bowiem za jej pośrednictwem w oparciu o technologię VoIP. Oznacza to znacznie pomniejszone rachunki za rozmowy.

Motorola pracuje nad CN620 od roku, czyli od czasu, kiedy firma Texas Instruments stworzyła układy umożliwiające budowę takiej „komórki”. Teraz problemem może być jednak wsparcie operatorów, a raczej jego brak – nowe rozwiązanie odbierze im część zysków, a równocześnie skomplikuje system naliczania opłat. Integracja telefonii komórkowej z Wi-Fi wydaje się być jednak nieunikniona. Zwłaszcza, że produkty podobne do Motoroli CN620 zapowiedziały już firmy HP i NEC.

Źródło informacji: CNET News