Najlepiej zinformatyzowane kraje świata

USA, Singapur, Dania, Islandia i Finlandia to najlepiej zinformatyzowane kraje na świecie – wynika z dorocznego rankingu Światowego Forum Ekonomicznego.

USA, Singapur, Dania, Islandia i Finlandia to najlepiej zinformatyzowane kraje na świecie – wynika z dorocznego rankingu Światowego Forum Ekonomicznego. Polska jest daleko.

W swych raportach analitycy Światowego Forum Ekonomicznego (WEF) uwzględniają różne miary świadczące o tym, jak intensywnie dany kraj korzysta z technologii informatycznych i w jakim stopniu jest przygotowany do wykorzystania szans, które daje teleinformatyka.

USA swoje pierwsze miejsce w rankingu zawdzięczają m.in. dobrej infrastrukturze teleinformatycznej, masowemu wykorzystywaniu przez przedsiębiorstwa i administrację narzędzi teleinformatycznych, wysokiej innowacyjności technologicznej, wysokiemu poziomowi edukacji i ścisłym związkom między sektorem naukowo-badawczym a biznesem (w tym dużej dostępności kapitału wysokiego ryzyka dla młodych przedsiębiorstw high-tech).

Polska w rankingu WEF zajęła 53. miejsce – przed Jamajką, a za Brazylią. To mniej więcej w połowie stawki, którą zamykają takie kraje jak Czad i Etiopia (miejsce 115.). Lepiej od nas wypadają i Czechy (32.), i Węgry (38.), i Słowacja (41.). Najwyżej w naszym regionie Europy – na 23. miejscu – sklasyfikowano Estonię.

Źródło: Gazeta.pl