Neostrada Plus – nowa usługa Telekomunikacji Polskiej SA

Od 1 lipca 2002 roku Telekomunikacja Polska uruchamia nową ofertę szerokopasmowego dostępu do Internetu pod nazwą Neostrada Plus. Dla przypomnienia Neostrada to stały, szerokopasmowy dostęp do Internetu. Umożliwia ona transfer dużej ilości informacji, korzystanie z usług multimedialnych, administrowanie pocztą elektroniczną czy publikację własnych stron WWW.

Usługa Neostrada działa w systemie DSL (Digital Subscriber Line – cyfrowe łącze abonenckie). ADSL to z kolei asymetryczne cyfrowe łącze abonenckie. „Asymetryczność” polega na tym, że szybkość transmisji z Internetu do komputera klienta jest większa niż przesyłu danych z komputera klienta do Internetu.

Technologia DSL, wykorzystywana w usłudze Neostrada, umożliwia przesyłanie danych za pomocą zwykłych linii telefonicznych, otwierając bardzo szybki dostęp do Internetu, wielokrotnie szybszy od zwykłego dostępu modemowego. Dzięki technologii ADSL użytkownik Neostrady może jednocześnie korzystać z Internetu i rozmawiać przez telefon – usługa nie blokuje linii telefonicznej. Dostęp do Internetu jest stały – nie ma potrzeby dodzwaniania się i logowania za każdym razem, gdy chce się skorzystać z Internetu.

Nowa usługa Telekomunikacji Polskiej SA NeoPlus to stały dostęp do sieci Internet z maksymalną szybkością transmisji do/od komputera Klienta 512kb/s / 128kb/s, 100 MB na dowolną liczbę kont poczty elektronicznej i serwer www w domenie neostrada.pl, dostęp do treści multimedialnych w serwisie www.neostrada.pl, możliwość równoczesnego korzystania z telefonu i Internetu i to wszystko za stały miesięczny abonament (już od 179 zł netto) , bez względu na liczbę godzin spędzonych w sieci.

Instalacja nowej usługi wynosi 799 zł netto, przy czym, posiadacze SDI przenosząc się na nową usługę, zapłacą tylko 149 zł netto – niestety kosztem rezygnacji ze stałego adresu IP, gdyż w NeoPlus adres IP jest przydzielany dynamicznie. Także i posiadacze Neostrady 256 kbit/s, którzy chcą zmienić usługę na NeoPlus, zapłacą za zmianę symboliczną złotówkę.

Szczegółowe informacje wraz z danymi technicznymi znajdziecie na stronie domowej http://www.neostrada.pl/, a takżę w tym dokumencie (pdf)