Network Attached Storage

Firma Veritas Software Corporation wprowadziła na rynek zintegrowane rozwiązanie do zarządzania kopiami zapasowymi dla serwerów plików NAS (Network Attached Storage) zbudowanych na bazie systemu Windows. Urządzenia te wykorzystywane są do współdzielenia kluczowych informacji poprzez udostępnianie uprawnionym użytkownikom zasobów plików w sieciach komputerowych.

Veritas Backup Exec dla serwerów plików działających pod kontrolą systemu Windows to pierwsze rozwiązanie w pełni zarządzane za pomocą interfejsu WWW. Jego zaletą jest prosta zarządzania operacjami tworzenia kopii zapasowych i odtwarzania danych. Jako pierwszy, nową wersję Veritas Backup Exec, zintegruje ze swoimi serwerami (PowerVault) firma Dell.

Urządzenia NAS zbudowane na bazie Windows szybko zdobyły rynek. Są niedrogie oraz łatwe w instalacji i zarządzaniu. Wymagają jednak odpowiedniego oprogramowania do zarządzania kopiami zapasowymi. Veritas Backup Exec zarządzany za pomocą WWW umożliwia łatwą i szybką integrację wysokiej klasy systemu zarządzania kopiami zapasowymi z serwerami plików pracujących pod kontrolą systemu Windows. Struktura interfejsu użytkownika pozwala z łatwością kopiować i odtwarzać dane na i z, dysków oraz napędów taśmowych (także współdzielonych w sieci SAN) – wszystko za pośrednictwem scentralizowanej konsoli administracyjnej.

„Nasi klienci wymagają skalowalnych rozwiązań pamięci masowej, zapewniających najwyższe bezpieczeństwo danych” – powiedział Keith White, dyrektor działu Embedded and Appliance Platforms Group firmy Microsoft. „System Windows 2000 w połączeniu z pakietami Server Applicance Kit oraz VERITAS Backup Exec to dowód, że interfejs WWW doskonale nadaje się do integracji zarządzania modułami funkcjonalnymi różnych dostawców w rozwiązaniach zbudowanych w oparciu o system Windows”.