Nie narzekaj – Gates ma gorzej

Spam staje się coraz bardziej uciążliwy, jednak kłopoty jakie sprawia niechciana korespondencja przeciętnym internautom bledną przy tym, czego doświadcza Bill Gates. Najbogatszy człowiek świata otrzymuje codziennie każdego dnia… 4 miliony e-maili, z czego większość to właśnie spam.

Informację o ilości elektronicznej korespondencji, jaka trafia do skrzynki Gatesa, ujawnił podczas konferencji w Singapurze dyrektor Microsoftu, Steve Ballmer. Miał być to argument przekonujący uczestników spotkania o tym, że nikomu nie zależy na stworzeniu skutecznej metody walki ze spamem bardziej, niż firmie z Redmond. Microsoft pracuje nad szeregiem rozwiązań, mających umożliwić skuteczną weryfikację tożsamości nadawcy e-maila, nad elektronicznymi „znaczkami pocztowymi” oraz automatem wysyłającym maile do nieznanych nadawców. Ma to już wkrótce zahamować rozwój plagi spamu – eksperci szacują, że spamem jest nawet 80% wiadomości przesyłanych dziś przez internet.

Niestety, argument o 4 milionach maili do Gatesa staje się mniej przekonujący, gdy weźmiemy pod uwagę że w Redmond za filtrowanie jego korespondencji odpowiada osobny zespół specjalistów.

Źródło informacji: The Guardian