NOD32 zdobywa 33. nagrodę Virus Bulletin 100%

Redaktorzy miesięcznika Virus Bulletin przyznali programowi NOD32 kolejną, 33. z rzędu nagrodę Virus Bulletin 100%. NOD32 jest tym samym jedynym programem antywirusowym, który od siedmiu lat nie pominął ani jednego wirusa w kategorii „in-the-wild” (rozprzestrzeniających się) w testach Virus Bulletin.

Virus Bulletin jest niezależnym miesięcznikiem, uznanym w branży producentów oprogramowania antywirusowego i regularnie przeprowadzającym rygorystyczne testy programów uwzględniające wykrywalność, szybkość skanowania i podatność na generowanie fałszywych alarmów.

Na wyniki testów Virus Bulletin powołuje się wielu różnych specjalistów i producentów oprogramowania antywirusowego.

By zdobyć nagrodę Virus Bulletin 100%, program antywirusowy musi wykryć wszystkie wirusy kategorii „in-the-wild” (rozprzestrzeniające się) zarówno podczas skanowania na żądanie, jak i podczas ochrony rezydentnej.

Program nie może ponadto wygenerować fałszywego alarmu skanując bezpieczne pliki.

Kolejna, trzydziesta trzecia z kolei nagroda Virus Bulletin 100% potwierdza skuteczność zastosowanej w NOD32 technologii ThreatSense.

ThreatSense to nowy, złożony system aktywnego wykrywania nowych zagrożeń z użyciem wielu metod równocześnie, opierający się na zaawansowanej analizie heurystycznej. Technologia ThreatSense zintegrowana z programem NOD32 tworzy jeden wszechstronny silnik skanujący, chroniąc przed wirusami, programami spyware i adware oraz phishingiem.

Zoptymalizowany kod programu i małe zużycie pamięci (zwykle poniżej 20MB) sprawiają, iż NOD32 nie spowalnia pracy komputerów, które chroni.

Program jest w pełni kompatybilny również z systemami 64-bitowymi.

NOD32 jest jedynym programem antywirusowym, który nie pominął żadnego wirusa „in-the-wild” w rygorystycznych testach Virus Bulletin od maja 1998 roku, nieprzerwanie zapewniając swoim użytkownikom wysoki poziom bezpieczeństwa.

Ostatnie testy porównawcze potwierdziły, iż NOD32 prześciga 26 innych rozwiązań antywirusowych i skanuje pliki wykonywalne trzy razy szybciej niż średnia dla programów ujętych w teście.
O programie NOD32

NOD32 autorstwa firmy ESET zapewnia kompletną ochronę antywirusową i antyspyware.

Proaktywna technologia ThreatSense działa niczym „wirtualny badacz kodu” stosując do wykrywania nowych nieznanych wirusów takie techniki jak zaawansowana analiza heurystyczna (w tym badanie zachowania podejrzanego programu i analiza algorytmiczna) i sygnatury rodzajowe.

Program działa na wielu platformach (Windows, Linux, Novell, DOS), zapewniając kompletną ochronę przed złośliwym oprogramowaniem rozprzestrzeniającym się z użyciem wielu technik (WWW, e-mail, FTP, dyskietki, urządzenia USB i inne).

Dla ułatwienia instalacji w dużych firmach NOD32 posiada centralną konsolę pozwalającą na zdalną instalację i zarządzanie programem w środowisku korporacyjnym.
Źródło: Paweł Jurek, DAGMA Sp. z o. o.

Zobacz również: NOD32 chroni systemy 64-bitowe