Novell po raz trzeci na Security Days

Młodzieżowe Towarzystwo Informatyczne we współpracy z konsultantami z działu konsultingowego Novell Polska już po raz trzeci organizuje ogólnopolski turniej Security Days.

Celem turnieju jest promowanie tematyki bezpieczeństwa systemów informatycznych, a zwłaszcza zwrócenie uwagi na zagrożenia płynące ze strony błędów konfiguracji systemów.

Turniej Security Days przechodzi ewolucję. Wyzwaniem stojącym przed uczestnikami pierwszego turnieju, zorganizowanego w czerwcu 2003 r., było „włamanie się” do serwera Novell Small Business Suite z systemem operacyjnym Novell NetWare 6.

Natomiast tym razem uczestnicy konkursu wcielą się w rolę audytora bezpieczeństwa wirtualnej firmy z branży finansowej Top$ecurity.

Ich zadaniem będzie m.in. określenie odpowiedniej polityki bezpieczeństwa firmy, rozwiązanie zadań z zakresu audytu bezpieczeństwa sieci komputerowej i dokonanie penetracji serwera internetowego.

Za poligon doświadczalny posłużą serwery z systemem SUSE Linux Enterprise Server 9.

Dokonania uczestników zostaną ocenione przez konsultantów do spraw bezpieczeństwa oraz rozwiązań linuksowych z Novell Professional Services, działu usługowego Novella w Polsce.

Konkurs jest adresowany głównie do audytorów sieci komputerowych, administratorów bezpieczeństwa informacji, administratorów sieci komputerowych, specjalistów ds. bezpieczeństwa oraz osób zainteresowanych zabezpieczeniami i audytem systemów informatycznych.

Uczestnicy turnieju będą przechodzić przez sito trójstopniowej rywalizacji.

Dwa pierwsze etapy turnieju odbędą się w dniach 14-16 września oraz 19-23 września br. za pośrednictwem Internetu, ostatni etap zostanie przeprowadzony 30 września.

Do ostatniego etapu, który odbędzie się 30 września br. w laboratoriach Wyższej Szkoły Ekonomii i Administracji w Bytomiu, zostanie zaproszonych pięć osób.

Rejestracja uczestników trzeciej edycji ogólnopolskiego turnieju Security Days rozpocznie się 12 września 2005 r.
http://www.securitydays.pl