Nowy dyrektor działu Business and Marketing Organization

Jacek Myrcha objął funkcję dyrektora działu Business and Marketing Organization (BMO) w polskim oddziale Microsoft.
Na nowym stanowisku, które zajmuje od 1 lipca br., będzie odpowiedzialny za opracowywanie i wdrażanie strategii marketingowej firmy, nadzorowanie sprzedaży oraz koordynację działań grup produktowych, wchodzących w skład działu BMO.

Jacek Myrcha pracę w polskim oddziale firmy Microsoft rozpoczął w 1993 r. na stanowisku inżyniera systemowego.

Do jego obowiązków należały kontakty z największymi klientami Microsoft na polskim rynku.

Przez następne półtora roku zajmował się współpracą z firmami tworzącymi oprogramowanie, wprowadzając w Polsce program Microsoft Certified Solution Provider.

Od lipca 1996 do stycznia 2000 roku Jacek Myrcha pełnił obowiązki Marketing Managera, odpowiadając zarówno za strategię marketingową firmy, jak i jej wizerunek w mediach.

W maju 2002 r., po przerwie we współpracy z polskim oddziałem firmy Microsoft, powrócił, obejmując stanowisko Small Business Sales Managera.

Od lipca 2003 r. do czerwca 2005 r. Jacek Myrcha pełnił funkcję dyrektora grupy Developer & Platform Evangelism, odpowiedzialnej za promocję i sprzedaż narzędzi dla platformy .NET wśród partnerów, klientów i na rynku akademickim.

W lipcu 1994 roku Jacek Myrcha otrzymał z rąk Steve’a Ballmera nagrodę President’s Award dla najlepszego pracownika polskiego oddziału Microsoft.

Jako jedna z niewielu osób z rejonu Europy Wschodniej, został również uhonorowany, w 2003 r., wewnętrzną nagrodą Outstanding Contributor Award, za doskonałe wyniki sprzedaży w segmencie Small Business.

„To niesamowite, jak na przestrzeni kilkunastu lat mojej pracy zawodowej w branży informatycznej technologia zmieniła nasze życie.

Najważniejsze jest jednak to, że mogę w tym wszystkim brać udział i patrzeć, jak zmienia się sposób nauki i pracy moich znajomych, partnerów i klientów.

Z radością przyjąłem propozycję objęcia stanowiska dyrektora działu BMO – wierzę, że jest to nowe wyzwanie, które pozwoli mi jeszcze pełniej uczestniczyć w rozwoju polskiego rynku technologicznego” – mówi Jacek Myrcha.

Jacek Myrcha ma 40 lat. W 1990 roku ukończył Wydział Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej na Politechnice Warszawskiej.

W trakcie studiów odbył roczną praktykę w londyńskiej firmie SA Software, będącej partnerem handlowym wielu znanych międzynarodowych firm. Jego hobby to gra na gitarze klasycznej, bilard i fotografowanie.